A Galaktika magazin júniusi számában olvashatjuk Viktor Kolupajev „felnőtt meséjét”, melynek tanulsága az, hogy olyan világ is létezhet, melynek meglátásához a gyerekek „szemére” van szükség. Bill Bickel szövegvilágában egy monumentális játéknak lehetünk részesei, melyben a játékosok egyes lépéseikkel megváltoztathatják a jövőt. Tanya Huff novellájában egy vámpír társat keres éjszakára, miközben belebotlik egy hasonlóan magányos szukkubuszba. Mary Robinette Kowal műve gondolkodásra késztet: vajon mi történne velünk, ha elveszítenénk rövid vagy hosszú távú memóriánkat? Fadzlishah Johanabas bin Rosli elbeszélése azt példázza, hogy a hit által még egy robot is képes emberi érzelmekre; míg Mary Gentle írásában egy olyan diktatúráról olvashatunk, melyben az öregeknek szó szerint ki kell érdemelniük a szociális segélyt. A havi retró Madeleine E. Robins műve, s bebizonyosodik benne, hogy két lény között még akkor is létrejöhet valamiféle kapcsolat, ha az egyik egyáltalán nem kommunikál.
A magyar szerzők közül Vásárhelyi Lajos egy szürreális marsi objektumba vezeti el olvasóit, Brandon Hackett „Homokba írt történet”-e pedig egy megfáradt, ember utáni földre.
A Beszélő némaság további izgalmas „utazást” tartogat a képzőművészet világában – George Turner munkássága kapcsán. Befejeződik az előző számban megkezdett képregény. A Kapcsolatfelvétel az aktuális eseményekről tudósít. A Filmajánló rovatban egy japán anime, a Steins;Gate erősen tudományos rejtelmeibe nyerhetünk bepillantást.
A tudományos főanyag ezúttal bukott civilizációkkal foglalkozik. Az interjú készítője dr. Csiki Pétert faggatja heuréka-élményeiről és a fogszabályozás innovációjáról. Az Intelligens dizájn rovat a jövő mesterséges szemét mutatja be, természetesen újabb technikai vívmányok is előtérbe kerülnek („okos” autó), valamint folytatódik a jövő otthonának felfedezése (levegővel való zuhanyzás, zuhanygubó).
Vélemények
Még nincsenek értékelések.